trende

Pimapen Balkon Kapısı & Pencere Tam Kapanmıyor

Pimapen Balkon Kapısı & Pencere Tam Kapanmıyor

Pimapen balkon ve pencereler tam kapanmıyorsa yapılacak birkaç şey vardır. Bunların başında profesyonel bir firmadan hizmet almak yer alır. Kullanıcının yapabileceği şeyler sınırlıdır. Özellikle yağmurlu günlerde bilinçsizce yapılan tamir işleri daha da masraf çıkartabilmektedir.

Pimapen Balkon Kapısı Tam Kapanmıyor , Ne Yapılmalı?

Pimapen kapısı tam kapanmıyorsa yapılacak birkaç şey vardır. Bunlardan birincisi menteşelerin yağlanmasıdır. Bazı durumlarda menteşeler rahat hareket edemez hale gelir ve buda kapının açılıp kapanmasını ciddi anlamda engeller. Bu gibi durumlarda yağlamak en mantıklı çözüm olabilir.

Kapı üzerinde bir eğilme ve yamulma durumu olabilir. Bu gibi durumlarda pimapen balkon kapısını detaylı bir şekilde kontrol etmekte fayda vardır. Ayrıca kilit mekanizmasında oluşan bir problemden dolayı da balkon kapısı tam kapanmıyor olabilir.

Pimapen Pencere Tam Kapanmıyor

Özellikle kış aylarında pimapen pencerede kapanmama sorunları baş gösterdiyse durum oldukça kritiktir. Yağışlı havalarda içeriye su alması, soğuk alması gibi birçok olumsuz durum yaşanmaktadır. Pimapen pencere kapanmıyorsa yapılacak ilk işlerden birisi yağlamadır. Menteşe kısımları güzelce yağlanmalıdır. Ayrıca contalar da kontrol edilmelidir. Son olarak pimapen pencere de bir eğrilik varmı diye kontrol sağlamaktır. Yağlamadan sonra sorun çözülmediyse hemen pencere servisimizi arayarak bizleri çağırabilirsiniz.

23.03.2024
11
Whatsapp
Savaş Usta Destek
Savaş Usta Destek
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?