trende

Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır ?

Sineklik Ölçüsü Nasıl Alınır ?

Sineklik ölçüsü alma sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Bu noktalara dikkat edildiğinde ölçünün tam alınması mümkün olmaktadır. Ölçüsü tam alınan imalatlar yerine tam oturacağından koruma maksimum olacaktır. Ayrıca bu şekilde sinekliğin ömrü de daha uzun olur. Ölçü alma işlemini ücretsiz olarak yapıyoruz. Yine de bu konuda daha detaylı bilgi almak ya da ölçüyü kendi almak isteyen kişiler için şu bilgiler verilebilir.

 • Bir kağıdın üzerine ölçüsü alınacak olan pencere ya da kapının şekli kabaca çizilir.
 • Ölçü alınmasında kullanılacak profil kalınlığı önemlidir. Ölçüm kullanılacak profilin ölçüsü ilave edilerek yapılır.
 • İnce kasa kullanılacaksa 5 cm normal kasa kullanılacaksa 8 cm ölçüye ilave edilmelidir
 • Ölçüm sırasında kullanılacak metrenin düz durması hata payının en aza inmesini sağlar

Ölçü alınmasında kullanılacak profil kalınlığı önemlidir. Ölçüm kullanılacak profilin ölçüsü ilave edilerek yapılır. İnce kasa kullanılacaksa 5 cm normal kasa kullanılacaksa 8 cm ölçüye ilave edilmelidir
Ölçüm sırasında kullanılacak metrenin düz durması hata payının en aza inmesini sağlar
Özellikle pencerelerde ölçünün dış kısımdan alınması gerekiyor. Bu şekilde dış yüzeyde bulunan sıva, mantolama nedeniyle kalınlaşan bölümlerde ölçü tam olabilmektedir.

Sineklik Montajı Nasıl Yapılır?

Sineklik montajı nasıl yapılır konusu da ölçü alınması kadar titizlik isteyen konular arasında bulunmaktadır. Ölçüsü alınan sinekliğin profilleri ve tülünün imalatı atölyede yapılır. Daha sonra adrese gelinerek sineklik montajı yapılacak noktaya tam oturmasına dikkat edilerek işlem yapılıyor. Teraziye alınan profillerin düzgün durması sağlanmaktadır. Montaj sırasında vidalama işlemi dikkatle yapılmakta sinekliğin yerinden oynamamasına özen gösterilmektedir.
Pileli, menteşeli, stor sinekliklerin montajları kendi sistemlerine uygun yapıldıktan sonra test ediliyor. Yapılan test ile sorunsuz çalıştığı görülen sinekliklerin ev sahibine teslimi gerçekleştirilmektedir. Ankara sineklik sistemleri daha uzun ömürlü olmaları ve yüksek verimli kullanılabilmeleri için verilen kullanım talimatları dikkatle dinlenmelidir. Bu kurallara uyulduğunda sorunsuz şekilde uzun yıllar kullanılabilir. Sineklik sistemleri doğru olarak seçildiğinde ayrıca garantili üretim yapan firmadan alındığında sorun yaşanmaz.

Sineklik Sistemleri Nelerdir?

Sineklik sistemleri nelerdir incelendiğinde binanın yapısına ve oluşan ihtiyaca uygun şekilde geliştirildiği görülüyor. Sineklikler sinek ve haşeratın içeri girmesini önler. Bunun yanında kedi sinekliği ise evcil kedinizin dışarı çıkmasını önlemektedir. Kedi sinekliği onların tırnaklarına dayanıklı olarak imal edilmektedir. Ankara sineklik sistemleri içinde en çok ilgi görenleri şu şekilde saymak mümkün olmaktadır.

 • Pileli ya da pliseli sineklik
 • Menteşeli sineklik
 • Stor sineklik

Hazırlanan sineklikler evin pencere ve balkon kapılarının yanında cam balkon sistemlerine de monte edilebilmektedir. Bu sayede özellikle cam balkon yaptırarak balkonunu dört mevsim kullanmak isteyen kişilerin kaliteli zaman geçirebilmeleri sağlanıyor. Sineklik ölçüsü alınması ve evinize uygun sineklik imalatı için MET Sineklik firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Hizmet Teklif Formu

  18.08.2022
  349
  Whatsapp
  Savaş Usta Destek
  Savaş Usta Destek
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?